Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čas ve Vesmíru vůči Zemi

Každý člověk si myslí že čas je jenom jeden a neutíká nijak, jinak než tak jak jsme na Zemi zvyklí. Ale ve Vesmíru tohleto neplatí. Ve Vesmíru vpodstatě čas ani neutíká. Když vidíte Hvězdu teď vybuchnout, taak ta Hvězda vybuchla třeba před 1000 nebo 100 lety. Too závidí na tom, jak ta Hvězda je vzdálená a kdy to světlo k nám dorazí. Takže my teď tady vidíme vybuchnout Hvězdu, ona tam není třeba 500 let, takže už je dost možné, že tam je už i jiná Hvězda. Teď se jdeme podívat do Kosmologie, kde ten čas je velmi úžasný, ale velmi děsivý. Kosmonauti proto vylétávají na Měsíc, protože to je nejbližší těleso k naší Zemi. Protože, jestliže by letěl váš syn ve 20-ti letech do Vesmíru a jeho mamce je 40, ta by zůstala na Zemi, tak i když by letěl 1 světelný rok (záleží na rychlosti rakety), tak je dost pravděpodobné, že syn který by se vrátil z Vesmíru tak by mu bylo třeba 22 a jeho mamka by měla třeba už přes 50 let. Tohle i všechno závisí na rychlosti té rakety a vzdálenosti. Když kosmonauti letí na Měsíc, tak to není tak vzdálená dráha, tak tam se to liší velmi málo. Kosmonautovi kterému je 35 a jeho kamošovi je 40, tak kosmonaut se vrátí kde on má 35 let a 3 měsíce třeba, ten jeho kamoš, který zůstal na Zemi, tak zestárnul třeba o 1 rok i méně ! (připomínám ještě jednou, že to záleží podle rychlosti, takže to může být klidně i 1 měsíc) I na každé planetě by Vám jinak ubýhal čas. To máte stejny, jako když člověk hodinu sedí a hledí do ničeho a jinak ubíhá čas, tomu kdo 1 hodinu pracuje, že se nezastaví nebo pořád se nějak zabavuje, mluví, apod.... Je to pořád stejná 1 hodina, ty sekundy ubíhají pořád stejně, ale když třeba sedíte a nic neděláte, tak za tu hodinu si myslíte že se zbláznite, jak je to dlouhy. Za to ten, co se nějak baví, pracuje, spí a dělá nějakou činnost, tak zase nadává že ta hodina je hrozně málo a rychle uteče.

Vesmír je celý nepochopitelný a jen blázen se pokouší ho pochopit, protože tento cíl, nejde docílit. Některém lidem, ketří se zajímají o astronomii, tak tohle jim připadá neuvěřitelné. Co se všechno ve Vesmíru odehrává, co tam všechno je, kolik nástrah v tom Vesmíru vůbec číhá, a takhle bych mohl jmenovat, dál a dál.

Nesnažte se pochopit Vesmír, ale snažte se o to jestli je to vůbec možné. K pátrání ve Vesmíru, patří také i vzorce, které jsou velmi nepochopitelné a složité. Pro ty které ten Vesmír připadá úžasný a nepochopitelný, tak jenom se ho naučí a pátrá v tom co se naučil. Pro ty, kterém nestačí že tomu nerozumí, tak se snaží vypočítávat Teorie relativity, rozpínavost Vesmíru, elektromagnetické vlnění, deformaci, dinamiku, kosmologii a to už, aby jste se dozvěděli fakt víc, tak to je na úrovní Vysoké školy, která se specializuje na Fyziku, Matematiku, Chemii a Astrofyziku. 

Základ Astronomie je pochopit Slovní úlohy !!   Jestliže Vám nejdou slovní úlohy, a máte s tím problém, ať se to týká jakékoliv slovní úlohy, tak s těmi ,,jakože slovními úlohy" k teoriiím k Astrofyzice, nemáte šanci projít. A jestli že ano, tak tomu nikdo nebude nejdřív věřit a zároveň vás budou obdivovat.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Slušné bludy

(Mirek, 30. 6. 2021 13:03)

Naučte se prosím vás nejprve psát. Také na pravopisu by to chtělo zapracovat a vůbec nejlepší by bylo, tyto BLUDY smazat.

ses posral

(wannabe, 7. 6. 2021 10:44)

kamo ja kokot to opisuju do referatu total zhuleny a vsiml jsem si az pri prezentaci jaky je to hovno

Čas a jeho určení

(matka 2 dětí, 15. 8. 2019 22:40)

Čas je objektivně fyzikálně měřitelná veličina a jako takový se musí měnit spolu s pohyby planet ve Vesmíru. A protože rotace planety Země je brzděna, čas se na Zemi zpomaluje.
Biologické hodiny jsou pouze vycházející z pozemského určování času.

ty

(marco, 8. 4. 2018 13:26)

twoja mama

Jsi dement...

(Bože, 6. 1. 2015 19:01)

Čau, je mi 48, jsem astronaut a nevím proč zde píšeš kraviny kterým sám nerozumíš. Ve vesmíru se čas počítá, třeba např. jeden vesmírný rok je na zemi 10 let, proč? Protože když děláš něco neskutečnou rychlostí tak se ti to zdá jako 3 sek. a při tom to je třeba 50 sek. . Nejprv si zjisti co děláš než to uděláš. Děkuji že jsi to snad pochopil děcko.
-Řidič rakety Apollo

Re: Jsi dement...

(Prober se, 23. 2. 2018 18:22)

Řidič rakety Apollo, má určitě slušnější vyjadřování než ty :-)

..vazne..?

(neni dulezity, 5. 8. 2016 10:09)

Ahoj, je hezky, ze se snazis delat blok o takovyhle tematech. Ale.. Promin, ale z kazde vety je videt, ze vubec nerozumis tomu, co pises. Pro psani, zast o talovyhle vecech, nestaci precist wikipedii... Promin, neber to zle, ale tak to pusobi.. ;) mimo to, at pises o cemkoli, mela bys nejdriv opravdu UMET psat. Opakujici se slova, zbytecna, nebo naopak chybejici interpunkce a tak.... Snad si z toho neco vezmes

Máš pravdu

(Stalin, 25. 4. 2016 18:51)

Smrt Amertice!

jeto pravda

(roman, 4. 7. 2015 12:16)

.to záleží na úplném časů který vnímáte a musíte oněm vědět vesmír je jaksi říká nezbytným a nedobytných a poznat ho jde slovo trvat ale než ho poznáme čelí tak us tady nebudeme
..

Pro řidiče "rakety Apollo"

(Lili, 18. 5. 2015 21:07)

Ty jsi taky dement, představ si, že i větší než autor podle tebe! Jsi ledatak 5ti letý kid který se tu do všech naváží a hraje si na machra... Pokud si nyslíš, že jsi lepší, když obtěžuješ, není to pravda. Ba naopak. SRABE

víš prdlačky

(a, 8. 11. 2014 20:52)

Píšeš kraviny a je vidět, že tomu, co píšeš asi moc nerozumíš.

Vzkaz

(Petr, 21. 8. 2013 19:47)

Ahoj
Nejdřív bych chtěl napsat, že to co jsem si právě teď přečetl, vypadá, jakoby to napsalo malé děcko, ale můžu se mýlit. Nejde ani tak o pravopisné chyby, ale celkově o text a smysl tohoto článku. S několika větami v článku nesouhlasím a myslím že je to hloupost. Člověk by se měl zajímat o vesmír a měl se ho snažit pochopit, protože je to jedna z mála věcí, která má skutečný význam. Je asi pravda, že mu nikdy nepřijde na kloub, ale rozhodně by se o to měl snažit.
Jinak se mi ale tento web celkem líbí, má v sobě velký potenciál. Nechci, aby jste si myslel, že jsem nějaký kritik, ale neuškodilo by přidat do článků nějakou grafiku a aktualizovat data. Moc jsem se tady nerozhlédl, ale například u Neptunu, kde máte uvedených 13 jeho přirozených oběžnic, již byl objeven čtvrnáctý -což může některé návštěvníky přesvědčit k tomu, aby tento web nebrali vážně a asi by ho nepovažovali za moc důveryhodný zdroj informací. Sám ale vím jaké to je, psát nové články a aktualizovat staré. Když už jsem na něj narazil, snad se neurazíte, když vás pozvu na svůj web. Tedy web můj a mé kamarádky... www.flanker.webnode.cz
Nevím, jestli si tento vzakz vůbec přečtete, ale pokud by k tomu došlo, můžete mi dát vědět na emailovou adresu (najdete ji na webu) nebo odpovídat nemusíte -jak chcete. Pokud by byl zájem o nějaké prohození slov, nejsem proti, ba naopak.